Hlavní stránka Pro novináře 7 důsledků revoluce v AdWords


7 důsledků revoluce v AdWords

11.3.2016 | autor: Lukáš Tyl

Google přišel s revoluční změnou zobrazování inzerátů AdWords ve vyhledávání. Reklamní inzeráty, které se dosud zobrazovaly napravo od výsledku vyhledávání, se v tomto prostoru již zobrazovat nebudou. Pouze malou náplastí pro inzerenty tak může být rozšíření počtu inzerátů nad přirozenými výsledky o jednu pozici. Tedy místo tří se zde budou zobrazovat inzeráty čtyři.

tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

Dosud se inzeráty u vyhledávání zobrazovaly tři nad přirozenými výsledky vyhledávání a dále 6-8 dalších v pravém sloupci vedle výsledků vyhledávání. A právě z pravého sloupce nyní tyto inzeráty Google odstranil. Není důležité řešit, z jakého důvodu k tomu Google přistoupil (zvýšení příjmů, větší relevance výsledků, větší přehlednost výsledků), ale to, co to znamená pro inzerenty.

Logickým důsledkem je, že o celkově menší počet pozic se nyní strhne větší boj. Na zajímavá klíčová slova si tak inzerenti budou muset připlatit a také bude potřeba se kampaním více věnovat, pokud mají zůstat viditelné a přinášet nějaké konverze. Zákazníci AdWords, kterým dosud stačilo například jednorázové nastavení kampaně bez pravidelné správy, to už stačit nebude. Náklady na kampaně tak budou vyšší a bude potřeba jim věnovat i více času. Na druhou stranu, pokud se dostanete se svými inzeráty mezi první čtyři, pak mohou být konverze velmi zajímavé i s ohledem na odsunutí přirozených výsledků opět o jednu pozici níže.

Důsledky změny budou následující:

  • současné rozpočty utratíte rychleji
  • budete potřebovat více peněz nebo lepší PPC specialisty
  • posun přirozených výsledků o jednu pozici dolů znamená posílení váhy AdWords vůči přirozenému vyhledávání
  • kampaním budete muset věnovat více času
  • změna se netýká zobrazování inzerátů v obsahové síti (contentu), ale pouze zobrazení inzerátů při hledání na Googlu
  • je ke zvážení, zda se Vám nevyplatí spíše přirozená optimalizace
  • v důsledku zvýšených nákladů na PPC kampaně se vyplatí věnovat vyšší pozornost landing page

tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

Další články z roku 2016

2.11.2016

Web, který zachraňuje dětský úsměv

Posláním Nadace Nova je pomoci dětem, které se nenadále ocitly v tíživé situaci a potřebují pomoci ke zkvalitnění svého života. Nadace Nova jim pomáhá v oblasti zdraví, vzdělání, domova a humanitární pomoci. Nadaci zaštiťuje její patronka Kristina Kloubková, moderátorka Televizních novin na Nově.

29.8.2016

Programátor vs. firma

Chystáte-li se nechat si vytvořit nové webové stránky, jistě zvažujete, zda si vybrat programátora na volné noze anebo firmu. Oboje má své výhody a nevýhody. Je třeba volbu důkladně zvážit, protože web je vizitkou Vaší firmy a vyplatí se do něj investovat. Přečtěte si, jaké jsou přednosti a nedostatky těchto dvou variant.

17.2.2016

Sklik nás nechal nahlédnout pod pokličku chystaných novinek

Ve zkratce by se dalo říci, že Seznam nespí, ale snaží se z firemních investic do on-line marketingu urvat co největší podíl. Únorové MARKETING MONDAY na téma Novinky v PPC a v Skliku nebylo ale jen o Seznamu, ale naštěstí také o praxi. A právě o ní hovořil Tomáš Bártek ze společnosti VašeČočky. Jeho vystoupení bylo to nejzajímavější, co jste si ten večer mohli poslechnout.
Facebook Facebook

NETservis s.r.o. © 2020  Slovník pojmů Mapa stránek Kontakty