Hlavní stránka Pro novináře Nový web, který si dozajista zaslouží váš „Respekt“


Nový web, který si dozajista zaslouží váš „Respekt“

15.12.2002

Společnost NETservis, s.r.o. na zakázku týdeníku Respekt kompletně přepracovala internetový server tohoto populárního magazínu, který teď disponuje velmi moderními možnostmi a technologiemi, nadále však i nezaměnitelným osobitým vzhledem.

tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

Internetové stránky Reflexu v dnešní podobě obsahují vše, co by kvalitní PHP prezentace či magazín obdobného druhu neměl postrádat. Již při prvním pohledu na web každého návštěvníka nutně musí upoutat neobvyklý až možná svérázný design, který ale nijak nepřekvapí pravidelné čtenáře papírového periodika. Na druhou stranu se ale podařilo při návrhu grafického a ovládacího rozhraní sjednotit všechny složky a položky webu tak, že vyznívají i při první návštěvě velmi přehledně, srozumitelně a čtenář se tak orientuje rychle nejen v samotném textu, ale i okolní navigaci, což je v současné době asi největší problém obdobně zaměřených zpravodajských či komentátorských serverů.

Hlavní součástí stránek jsou pochopitelně články a komentáře; z notné části převzaté z klasického vydání, ale uživatel má hned několik možností, jak se k jejich obsahu dostat. Předně nechybí obsah a fotografie aktuálního čísla a stejně tak i všech zbývajících již od roku 1990, což je, co se českého internetu týče, skutečná rarita. Samozřejmostí je pochopitelně i hned několik způsobů vyhledávání, např.: podle „hesla“ či dřívějších vydání. Úzce zaměřené či aktuální články jsou pak řazeny do samostatných kategorií mezi něž patří třeba Válka v Iráku, Vstup do EU či Volby 2002.

Součástí magazínu je i několik diskusí na aktuální témata, kde čtenáři mohou veřejně prezentovat své názory či komentáře k současným problémům nebo článkům samotným. Velmi příjemným doplňkem stránek je i sekce věnovaná přeloženým článkům do anglického jazyka. Nechybí ale ani standardní kategorie jako Kontakt, Předplatné či Inzerce, jejichž význam a smysl je, myslím, všem naprosto zřejmý.

Tvůrci webu však mysleli především na své uživatele, a tak v obsahu nechybí ani položka s ohlasy čtenářů. Dlouholetým čtenářům a příznivcům Respektu se pak jistě zalíbí i možnost stáhnout si jednu z šestice tématicky zaměřených „tapet“ na plochu operačního systému, a to hned ve dvou nejčastěji užívaných rozlišeních. Pro ty zvídavější a hloubavější je připravena dokonce volně stažitelná výroční zpráva společnosti.

tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

Další články z roku 2002

12.12.2002

Design pro vodovody a kanalizace

Společnost NETservis s.r.o. dodala grafiku a převedla ji do HTML pro vodovody a kanalizace VaK Beroun. Výsledný aktuální design je ale značně odlišný.

9.12.2002

NETservis zprovoznil prezentaci multivitamínového prostředku Supradyn

Společnosti NETservis, s.r.o. se podařilo úspěšně dokončit vývoj internetové prezentace multivitamínového prostředku Supradyn , jenž je produktem světoznámé farmaceutické společnosti Roche.

6.12.2002

NETservis dokončil vývoj internetové prezentace společnosti SAMCOR

Společnost NETservis, s.r.o. během pouhých tří týdnů vytvořila a uvedla do provozu zcela novou internetovou prezentaci pro bezpečnostní službu Samcor.

19.11.2002

Připomínka letní tragédie: galerie „Povodně 2002“ od České pojišťovny

Společnost NETservis, s.r.o. dokončila tvorbu internetové galerie, která se zaměřuje na obrazovou prezentaci snímků z letošních letních záplav, které postihly velkou část naší republiky.

13.11.2002

NETservis dokončil zakázku na anglickou verzi webu České pojišťovny

Společnost NETservis, s.r.o. zpracovala anglickou mutaci domácích internetových stránek firmy Česká pojišťovna a.s., která nyní obsahuje všechny základní informační součásti a sekce.

24.10.2002

NETservis zakoupil nový server pro hostování internetových prezentací

Společnost NETservis, s.r.o. právě v těchto dnech zakoupila a zprovoznila zcela nový server, jenž může nyní nabídnout svým zákazníkům jako technologicky nejvyspělejší základnu pro jejich internetové prezentace.

11.10.2002

Messer Technogas nyní v angličtině

Nutností pro stránky firem, které jsou součástí velkých zahraničních nadnárodních společností, jsou stránky v anglickém jazyce. Takové, které teď má společnost Messer Technogas.

2.10.2002

Stránky pro bankovní informační systémy

Společnost AXA s.r.o., která dodává bankovní a podnikové informační systémy, má díky společnosti NETservis s.r.o. opět nové internetové stránky.

23.9.2002

Elektronické tiskové zprávy na síti sítí dle NETservisu

Společnost NETservis, s.r.o. dokončila zcela nový projekt, jehož náplní bylo vytvoření centrálního serveru pro všechny tiskové zprávy ze skupiny Robert Bosch.

21.9.2002

Extranet Bosche je opět bohatší

Společnost Robert Bosch má nyní vylepšený extranetový systém. Společnost NETservis s.r.o. zde vytvořila databázi obrázků.

20.9.2002

Kompletní prezentace pro společnost BET s.r.o.

I pro dodavatele reklamních a dárkových předmětů, kterým je společnost BET s.r.o., byla internetová prezentace nezbytná – nyní je na světě, a to díky společnosti NETservis s.r.o..

15.9.2002

Modrá vlna České pojišťovny nyní i na webu

NETservis, s.r.o. spustil internetovou mini-prezentaci, která má za úkol stručně informovat o službách a možnostech dopravního zpravodajství Modrá vlna, jehož sponzorem je Česká pojišťovna a společnost ABA.

15.9.2002

Bosch – prezentace divize AA

Společnost NETservis s.r.o. vytvořila novou prezentaci divize autopříslušenství a automobilové diagnostiky společnosti Robert Bosch se zkratkou AA.

10.9.2002

NETservis spustil prezentaci výroční zprávy České pojišťovny za rok 2001

Společnost NETservis, s.r.o. získala zakázku a vyhotovila podle ní vkusnou webovou prezentaci pro výroční zprávu společnosti Česká pojišťovna a.s. za rok 2001.

12.8.2002

Luxusní francouzská móda a internet jdou dohromady

Dovozce světoznámé, vysoce kvalitní a renomované módy, společnost DYNA STYLE – CZ, s.r.o., má nyní nové internetové stránky, které zhotovila naše společnost NETservis s.r.o..
Facebook Facebook

NETservis s.r.o. © 2020  Slovník pojmů Mapa stránek Kontakty