Hlavní stránka Pro novináře Oblíbené mobilní aplikace projektových manažerů


Oblíbené mobilní aplikace projektových manažerů

30.9.2014 | autor: Martin Richter

My "projekťáci" nejsme celé dny zavření v kanceláři, samozřejmě jezdíme na schůzky a pracujeme i na cestách. V rámci firmy jsme si udělali menší anketu a výsledkem je seznam zajímavých a ne vždy úplně známých mobilních aplikací, které nám každodenně pomáhají nejen v efektivitě práce. Věříme, že mohou pomoci i Vám.

tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

Základ naších telefonů tvoří běžně používané aplikace Google. Sdílený kalendář s časy schůzek, Google Mapy, Google Disk společně s doplňkovými aplikacemi Google Sheets, Google Docs atd. Za zmínku stojí také relativně nedávno vyvinutá oficiální aplikace Google Analytics pro rychlou kontrolu návštěvnosti webů na cestách. Tyto aplikace ale většina z Vás zná. Jaké další, méně známé aplikace, nám tedy pomáhají s efektivitou?

Toggl Time Tracker

Pro měření pracovního času existuje mnoho aplikací, Toggl je jedna z těch populárnějších. Ideální pro měření času stráveného na různých projektech, ať už pro jednotlivce nebo pro týmy. Aplikace umí skvěle údaje synchronizovat mezi přístroji i webovou aplikací a snadno umožní export dat pro zjištění zajímavých statistik o tom, jak trávíte pracovní čas.

Doporučuje: Jakub Provazník

Trello - Organize Anything

Další organizační aplikace, tentokrát pro řízení jakéhokoli typu projektu. Umí klasické to-do listy, přiřazování úkolů spolupracovníkům, přikládání obrázků a videí a mnoho dalšího.

Doporučuje: Tomáš Kříž

Pocket

Aplikace pro ukládání článků a webových stránek pro pozdější čtení. Má dvě základní funkce: Umožní číst stažené články offline a také nabízí speciální zobrazení stažené stránky ve stylu elektronických čteček bez rušících reklam a bannerů s možností upravit si vzhled a velikost písma. Aplikace se synchronizuje mezi všemi zařízeními. Díky tomu během pracovní doby můžete všechny zajímavé odkazy a články jedním kliknutím vložit do Pocketu a nerozptylovat se jejich čtením od práce. Například cestou z práce metrem pak články přečtete v tabletu nebo mobilu, kam se Vám automaticky nahrály. Aplikaci je možné provázat také s oblíbenou RSS čtečkou Feedly, takže ráno jen projedete nové články a ty, které Vás podle nadpisu zaujmou, si opět jedním klikem uložíte do Pocketu.

Doporučuje: Ondra Koláček

TickTick – Todo & Task List

Tato aplikace řeší "pouze" úkoly. Nicméně díky své specializaci to zvládá naprosto bravurně. Aplikace umí vše, co byste od ní čekali: úkoly s termíny, vychytaná upozornění, odkládání úkolů, opakované úkoly, vše samozřejmě synchronizované, takže úkol můžete zadat na PC a zazvoní Vám v mobilu. Navíc jsou tu pak 2 třešničky na dortu. První z nich je možnost zadávat připomenutí úkolu podle lokality. Ideální pro úkoly "až dorazím do práce", "až odjedu ze schůzky" atd. Aplikace využívá vysílače BTS, takže není nutné mít zapnutou GPS. Druhým bonusem je pak možnost sdílených úkolů, které se pak připomínají všem, kterých se úkol týká.

Doporučuje: Zdeněk Líbal

Pushbullet

Relativně nová a neznámá aplikace slouží k přenášení informací mezi zařízeními (obvykle mobilní telefon + pc). Její možnosti jsou široké. Aplikace umí poslat na jiné zařízení odkaz, zkopírovanou část textu, soubor nebo lokalitu na mapě. Kromě toho na telefonech s Androidem dokáže v reálném čase přenášet všechny (nebo vybrané) informace z notifikační lišty telefonu do Vašeho počítače. Stačí k tomu například doplněk pro Chrome. Díky tomu při práci můžete mobil ztišit a odložit a na monitoru počítače uvidíte přijaté zprávy, upomínky z kalendáře, z úkolovníčků jako je TickTick a podobně. Aplikace se stále vyvíjí a nyní již umožňuje například rovnou na počítači rychle odpovědět na příchozí sms zprávu.

Doporučuje: Martin Richter

tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

Další články z roku 2014

14.11.2014

Významný pražský pneuservis přezul web

Stejně jako auta, tak i internetovou prezentaci je potřeba čas od času přezout do nového. Pneu Procházka, disponující 4. pobočkami v Praze, si pro tuto novou prezentaci vybral internetovou agenturu NETservis. Ta zajistila výměnu a přezutí již nevyhovující 8 let staré prezentace za nové a moderní webové stránky.

16.9.2014

NETservis zvýšil Starostům počet kandidátů téměř o 400

Před několika měsíci si politická strana Starostové a nezávislí u NETservisu objednala vytvoření webové stránky chcikandidovat.cz. Jejím záměrem bylo získání co největšího počtu nových a kvalitních regionálních kandidátů pro kandidaturu do blížících se komunálních voleb. Web vznikl z dlouhodobé potřeby strany nalákat co nejvíce případných uchazečů, co nejvíce jim zjednodušit cestu ke kandidatuře a zároveň tak vytvořit přehlednou databázi kontaktů všech nových členů STAN.

11.9.2014

Co musí ze zákona obsahovat internetové stránky akciových společností a s.r.o

Začátek roku 2014 přinesl v oblasti legislativy mnoho změn v důsledku nabití účinnosti nového Občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích. Část těchto změn se týká i informací, které ze zákona musí akciové společnosti nebo s.r.o. zveřejňovat pod hrozbou pokuty. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější.

16.7.2014

Makro o kousek blíže běžnému nakupujícímu

Maloobchodní síť prodejen s potravinami Můj Obchod, dynamická franšíza společnosti Makro, má od svého vzniku v roce 2012 aktuálně téměř 500 poboček v České a Slovenské republice. Internetová agentura NETservis pro ni navrhla řešení zefektivnění online komunikace se zákazníky.

4.7.2014

Jste podnikatel, nebo vědma?

"Mám pocit, že nám na internetu něco uniká. Taky mám pocit, že bychom potřebovali web. Někdy máme takový dojem, že konkurence má mnohem propracovanější internetovou prezentaci..." To jsou myšlenky, které se vám mohou honit hlavou před uvolněním financí na on-line propagaci. A otázka z druhé strany stolu: Jste podnikatel, nebo vědma? Chcete se řídit pocity, anebo fakty, když přemýšlíte o tom, jak internet využít?

21.6.2014

Pro českobudějovické muzeum by chtěl vyvíjet web každý!

České Budějovice se můžou pochlubit Jihočeským muzeem s více než 135 letou a historicky bohatou tradicí. Od začátku května mu s další budoucností pomáhá nový web od internetové agentury NETservis. Nové stránky sdružují celkem 4 pobočky - Jihočeské muzeum, Muzeum koněspřežky, tvrz Žumberk u Nových hradů a památník Jana Žižky z Trocnova.

11.6.2014

Android dominuje trhu, ale uživatelé iPhonů jsou více aktivní

Statistiky prodeje telefonů jdou ruku v ruce s tím, co můžeme dennodenně vidět kolem sebe. Svůj smartphone třímá v ruce čím dál více lidí a většina z nich si vybrala model s operačním systémem Android. Pokud se však podíváme na počty uživatelů nejúspěšnějších českých aplikací pro mobilní telefony, narazíme na zcela odlišná čísla.

27.5.2014

Děláte nový web? Na vašem názoru bohužel nezáleží

Plánujete realizaci nového webu? Pak se opravdu zkuste smířit s tím, že váš web nebude podle vašich představ. Otázka totiž zní: Mají se stránky líbit mně a nebo spíše mým zákazníkům?

3.4.2014

Jak vyhrát v Internet Effectiveness Awards

V minulém týdnu proběhlo vyhlášení soutěže Internet Effectiveness Awards, nejefektivnějšího českého internetového řešení za poslední rok. Soutěžní porota hodnotí projekt na základě jeho efektivity a poměru celkového úspěchu vztaženému k finančním nákladům na projekt. Kromě toho první místa všech kategorií dokazují, že prezentace beze zbytku využívají digitální média a mají oproti ostatním nějakou přidanou hodnotu.

31.3.2014

Benzinu už starý web netankuje

Šest let starou webovou prezentaci společnosti BENZINA nahradila zbrusu nová verze, která odpovídá modernímu stylu čerpacích stanic skupiny PKN ORLEN. Se svými 338 čerpacími stanicemi je tou největší sítí benzinových stanic v České republice. Za grafickou a obsahovou stránkou internetového projektu stojí pražská agentura NETservis.

12.3.2014

Údržba planety je makačka

Nový zpravodajský portál Souvisíme.cz, který byl spuštěn začátkem ledna, plynně navazuje na časopis CSR fórum. V současné době je jediným nezávislým médiem v ČR, které ve svém obsahu vyzdvihuje odpovědné a udržitelné podnikání. Jejich vzorem a zároveň partnerem je webový portál podobného ražení Guardian Sustainable Business, jejichž vybrané zprávy jsou součástí portálu Souvisíme.cz.

27.2.2014

SILONky vydělávají miliardy korun

Moderní internetovou prezentaci pro předního výrobce polymerových směsí a polyesterových střiží, korporátní společnost SILON s.r.o., vytvořila na míru internetová agentura NETservis.

22.1.2014

Blíže vesmíru s Českým kosmickým portálem

Internetová agentura NETservis spustila prezentaci se zbrusu novou grafikou pro Český kosmický portál. Jeho cílem je informování veřejnosti o veškerých aktivitách ČR týkajících se její kosmické činnosti.
Facebook Facebook

NETservis s.r.o. © 2020  Slovník pojmů Mapa stránek Kontakty