Hlavní stránka Pro novináře Wireframe – přehledný nástroj pro návrh struktury


Wireframe – přehledný nástroj pro návrh struktury

12.4.2019

Téměř každý nový e-shop nebo webová prezentace začíná náhledem nového řešení. Takový náhled se nazývá wireframe a jedná se o jakousi skicu webu, ve které je přehledně vyznačena struktura všech stránek.

tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

Wireframe je přehledný nástroj, ve kterém můžeme v NETservisu snadno strukturu měnit a tvarovat podle požadavků klienta. Jsou v něm naznačeny i základní funkční prvky na stránce, aby bylo jasně viditelné, co se kde rozbalí, kde se nabídne roletka, jak funguje vyhledávání, hlavička nebo patička. Nejedná se o grafický návrh, ale grafik se následně při tvorbě právě tímto wireframem řídí.

Plánování každého většího webu se bez svého návrhu struktury neobejde. Nejprve ve spolupráci s klientem vypilujeme detaily jednotlivých stránek, a teprve pak se celý proces výroby webu může rozjet naplno.

Pro ilustraci přikládáme dva návrhy z poslední doby – interaktivní wireframe rozsáhlé webové prezentace s několika funkčními moduly pro Národní muzeum a komplexní wireframe modul pro Muzea v přírodě.

tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B

Další články z roku 2019

2.7.2019

Tři ocenění ze soutěže Internet Effectiveness Awards

I letos proběhla prestižní soutěž IEA, která každoročně udílí ceny nejefektivnějším internetovým řešením na české scéně. Bylo nám potěšením od odborné poroty opět převzít ocenění, tentokrát ve třech kategoriích.
Facebook Facebook

NETservis s.r.o. © 2020  Slovník pojmů Mapa stránek Kontakty