Hlavní stránka Slovník pojmů Internetový marketing Optimalizace pro vyhledávače Návrh struktury


Návrh struktury (Wireframe modely)

Zdálo by se, že struktura Vaší webové prezentace je nepodstatným faktorem úspěšnosti celé prezentace. Struktura internetových stránek však výrazně ovlivňuje úspěšnost celého internetového marketingu. Vyhledávače strukturu prezentace vnímají a hodnotí. V neposlední řadě musí být struktura postavena tak, aby se uživatel samotný v ní vyznal a dokázal se přirozeně a bez problémů dostat k informacím, které potřebuje.

S návrhem struktury webu je to jako se stavbou domu. Před stavbou je vždy třeba navštívit architekta, který navrhne dům tak, aby nespadl, fungoval a plnil potřeby lidí, kteří v něm budou v budoucnu bydlet. Stejně tak to je i s internetovou prezentací. Pokud chcete mít úspěšnou internetovou prezentaci, je třeba ji jasně a logicky postavit.

Mít dobrou strukturu webové prezentace znamená například:

  • Návštěvník se na Vašem webu neztratí
  • Běžné části prezentace (kontakt, reference, vyhledávání) nalezne na běžných místech
  • Nezapomene se na žádnou důležitou část webu nebo jeho funkci
  • Budete mít v ruce přesné zadání prezentace pro stanovení ceny
  • Získáte přesnější představu o budoucí prezentaci
  • Jednotlivé prvky na stránce budou reflektovat svoji důležitost
  • Prezentace bude respektovat zvyklosti a ustálené konvence

Strukturu Vaší internetové prezentace Vám navrhneme na tzv. wireframe modelech, díky kterým se budete moci nejlépe rozhodnout, jaká struktura webové prezentace je pro Vás a pro Vaše zákazníky nejzajímavější. Internetový marketing se díky dobře navržené struktuře webu stává řádově úspěšnějším, neboť struktura je navržena tak, aby odpovídala stanoveným cílům. Při tvorbě wireframe modelů dáváme především důraz na to, jak uživatelé vnímají informace – jde o poměrně složité procesy, kterými se zabývá psychologie a ze kterých vycházejí pravidla použitelného webu.Facebook Facebook

NETservis s.r.o. © 2020  Slovník pojmů Mapa stránek Kontakty