Hlavní stránka Webové aplikace Webové konfigurátory


Webové konfigurátory

Jedná se o uživatelsky přívětivý nástroj zapracovaný přímo do rozhraní vašeho webu. Díky takové webové aplikaci se vaše internetová prezentace stane přitažlivější, získáte konkurenční výhodu a v neposlední řadě se jedná o skvělý nástroj vedoucí k získání kontaktů na potenciální zákazníky.

Z podstaty věci se všechny konfigurátory vyrábí na míru, tedy podle přesně vypracované specifikace. Je důležité si přesně definovat, jaké funkce by měla aplikace splňovat a také s jakým cílem se vytváří. Obecně se ale dá říci, že by zákazníka měla bavit a v ideálním případě by měl mít chuť doporučit ji dál. Měl by získat konkrétnější představu o nabízeném produktu a hravou formou se dozvědět o všech možnostech.

Kreativitě se meze nekladou, a to ani v technickém řešení; důležitá je však fungující součinnost zadavatele a dodavatele. Jako agentura fungující přes 20 let máme na tomto poli bohaté zkušenosti a dokážeme přesněji odhadnout, co konkrétní web posune dál. Když dáme tuto znalost dohromady s klientovou odborností v daném oboru, může vzniknout skutečně unikátní aplikace.

Je samozřejmostí, že produktové konfigurátory jsou vhodné pouze u modifikovatelných produktů, které by navíc měly být vizuálně atraktivní. Nejčastěji se tak objevují u výrobců automobilů, kde je sestavení vlastního produktu alfa omega celého procesu.


Konfigurátor vysokozdvižného vozíku


Z naší tvorby nemůžeme nezmínit podobné odvětví, totiž konfigurátor vysokozdvižného vozíku. Existuje mnoho různých variant sestavení vozíku, takže se konfigurátor přímo nabízel. Žádný jiný tuzemský výrobce podobnou aplikaci na svém webu nemá, jedná se tedy o značnou konkurenční výhodu. Zákazník si sestaví libovolný vozík a na e-mail mu přijde kompletní vizuální i textová specifikace. Skrytou výhodou je získaný kontakt právě na koncového zákazníka, kterého může prodejce pohodlně oslovit s konkrétní nabídkou, protože má díky vytvořenému stroji představu, o co má zákazník zájem.


Konfigurátor vozíku ve firemních barvách


K velmi technickému (i když graficky vydařenému) konfigurátoru jsme přidali ještě druhý, který je spíše pro zábavu. Návštěvník webu si v něm může obarvit vozík libovolnou barvou a přidat obrázek, například logo své firmy. Export v PDF se mu poté opět pošle e-mailem.

Další graficky moc povedený konfigurátor jsme vytvořili pro společnost VITRABLOK. Jedná se o webový konfigurátor skleněných tvárnic (luxferů). Celkem je v něm 6 typů skleněných tvárnic a každá je k dispozici v 7 různých odstínech. Pro lepší představivost je možné měnit barvu zadní stěny pokoje podle toho, jakou barvu pokoje má člověk doma. Uživatelům je kromě přímého pohledu k dispozici také pohled na vlastní vytvořenou stěnu zprava i zleva. Mezi další funkce webového konfigurátoru patří možnost sdílení na Facebooku, generování PDF dokumentu s objednacími čísly konkrétních tvárnic nebo 10 inspirativních ukázek.

Konfigurátor skleněných tvárnic


Konfigurátor nemusí být nutně doprovozen grafickým znázorněním výsledného produktu. Může se jednat například a konfiguraci počítačové sestavy, jako jsme to udělali u e-shopu stilcomp.cz. Ke zvolenému produktu si můžete jednoduše přidat různé hardwarové a softwarové komponenty a vytvořit si tak zcela vlastní unikátní produkt. 


Webový konfigurátor je skvělý multifunkční nástroj, který při správném zadání a zpracování zpřístupní možnosti koncovému zákazníkovi a obchodníkovi přinese vyšší návštěvnost a možnost oslovit zákazníky s konkrétní nabídkou.

Chcete webový konfigurátor na svém webu?Facebook Facebook

NETservis s.r.o. © 2020  Slovník pojmů Mapa stránek Kontakty