Od 1. srpna 2012 funguje nová verze webového projektu Click2Claim, kterou vyvinula internetová agentura NETservis s.r.o. Web pomáhá cestujícím v letecké dopravě s uplatněním jejich nároků vůči leteckým společnostem. Cestující mohou podat žádost o kompenzaci online pomocí jednoduchého formuláře. V pondělí 6. srpna byl web představen odborné veřejnosti.

Grafický návrh webu byl již součástí zadání, úkolem firmy NETservis s.r.o. proto bylo především naprogramování celého systému a poskytnutí webhostingu. „Důležitou součástí naší práce bylo i napojení na systém s databází všech letových spojů,“ říká Pavel Břichnáč, projektový manažer, který vývoj webu koordinoval. „Díky tomuto napojení se uživatelé mohou rychle dozvědět, zda mají na finanční kompenzaci nárok. Stačí, když do formuláře zadají číslo svého letu,“ dodává. Na kompenzaci mají cestující nárok v případě, že došlo ke zrušení, výraznému zpoždění nebo přesměrování letu nebo jim byl odepřen nástup na palubu.

Společnost Click2Claim s.r.o. zastupuje své klienty při jednání a vymáhání finančních kompenzací podle Evropské legislativy. Byla založena v roce 2010 převážně odborníky z řad bývalých pracovníků leteckých společností. Za dobu svého fungování získala pro své klienty na finančních kompenzacích již přes 240 000 €. Projekt Click2Claim naleznete na adrese www.click2claim.eu.

Agentura NETservis s.r.o., člen Asociace.BIZ, patří mezi přední dodavatele internetových řešení. Specializuje se především na tvorbu firemních webových prezentací, e-shopů a webových řešení na míru. Mezi hlavní klienty společnosti patří např. Národní muzeum, Procter & Gamble, AŽD Praha a Castrol.