Úřední deska na internetu je moderním a ze zákona povinným prvkem, který přibližuje místní samosprávy jejím občanům. Málokdo čte oficiální "papírovou" úřední desku. Obec Drásov ležící u Příbrami si byla tohoto vědoma a zkontaktovala společnost NETservis s.r.o. s požadavkem na tvorbu moderní internetové prezentace hodnou místní samosprávy.

Před naší společností stál úkol vytvořit od A do Z plnohodnotnou a moderní internetovou prezentaci se všemi prvky, které by měl obecní web mít. Oficiální internetové stránky obce Drásov jsou nyní hotové a rádi bychom tímto způsobem zveřejnili, co všechno umí.

Www.drasov.eu obsahuje jak povinné tak i praktické informace o životě v obci. Občané se tak mohou z pohodlí svého domova snadno dozvědět o složení obecního zastupitelstva, o kontaktech, o odborech a úředních hodinách, o připravovaných či konaných akcích, turistické lékařské informace, informace pro podnikatele a spoustu dalších užitečných věcí. Občané jistě ocení i snadný přístup k rozpočtu obce. Patrně nejpraktičtější částí je sekce \"Občan na úřadě\", která obsahuje informace o jednotlivých administrativních postupech v daných případech (například vydávání průkazů a hlášení trvalého pobytu).

Taková prezentace, jako je právě obecní web, potřebuje neustále nové informace, proto byl součástí zadání i požadavek na tvorbu jednoduchého administračního rozhraní, které umožní pracovníkům obecního úřadu obce Drásov spravovat některé části webu. Administrace umožňuje přidávat dokumenty na úřední desku, spravovat fotogalerie (včetně automatického zmenšování nahrávaných obrázků) a spravovat aktuality. Administrace je taktéž vybavena i rozhraním pro tvorbu nových přístupů pro nové zaměstnance (včetně přidělování rolí) a je zde i možnost spravovat databázi útvarů či úseků obecního úřadu. Stránky www.drasov.eu jsou fyzicky uloženy na serveru společnosti NETservis s.r.o. - poskytujeme tedy i hosting, který byl na dobu prvních 6 měsíců provozu poskytnut zdarma.